precyzyjne izolacje fundamentów

Dokładne izolacje fundamentów

Woda jest jednym z najbardziej niszczycielskich żywiołów jakie mogą dotknąć nasze domostwo, jest ona także tym najczęściej występującym, który naciera na nie praktycznie nieustannie. Woda przejawia się w deszczu, w wodach gruntowych, okolicznych rzekach, czy jeziorkach, ale też we wszelkiego rodzaju źródłach sztucznych.

Profesjonalne izolowanie fundamentów

precyzyjne izolacje fundamentówDlatego też uchronienie się przed nią jest niesamowicie ważne. Nieodpowiednio zabezpieczony dom będzie bardzo podatny na jej działanie, co może skutkować w bardzo wielu uszkodzeniach jego struktury. Najbardziej podatne są oczywiście fundamenty, które są praktycznie jedyną linią ochrony przed działaniem wody na nasz dom. Jeśli przedostaje się ona do środka, to ich struktura prawdopodobnie będzie pęcznieć i z czasem znacząco tracić na wytrzymałości, przez co będzie ona znacznie bardziej podatna na uszkodzenia. Woda z czasem staje się coraz bardziej niszczycielska, gdyż powoli wwierca się w różnego rodzaju struktury tworząc w nich coraz to głębsze żłobienia, które z czasem mogą być poważnym zagrożeniem dla struktury takich fundamentów. Dodatkowo, przedostająca się do środka wilgoć szkodzi całej reszcie elementów znajdujących się wewnątrz. Duży poziom wilgoci powoduje osłabianie struktury ścian wewnątrz budynku, oraz wnika ona we wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia wnętrza, które zyskają nieprzyjemnego zapachu i będą tracić na wytrzymałości i wyglądzie.

precyzyjne izolacje fundamentówWilgoć stwarza także idealne warunki dla rozmnażania się grzybów, porostów i bakterii które w większości są toksyczne i szkodliwe dla człowieka. Dlatego też wpływają one na nasze samopoczucie i stan zdrowia, często także produkują substancje chemiczne które szkodliwie działają na elementy konstrukcyjne. Dlatego też niesamowicie ważne są precyzyjne izolacje fundamentów, które pozwalają na skuteczne zatrzymanie wody, która nie będzie w stanie przedostać się do wnętrza budynku. Należy jednak pamiętać o kompleksowym zaizolowaniu wszystkich fundamentów, co jest warunkiem do uzyskania jak najlepszego rezultatu. Dlatego też powinniśmy pamiętać o płytach dennych, ścianach fundamentowych, garażach, piwnicach, dachów płaskich, ale też styków i przerw roboczych. Jeśli dokładnie zaizolujemy wszystkie te elementy, możemy spodziewać się bardzo skutecznego systemu, który posłuży nam na długie lata.

Należy pamiętać, że nim mniej dokładnie wykonana hydroizolacja, tym krócej będzie ona nam służyć, gdyż woda przedostająca się w niektórych miejscach będzie ją niszczyć. Jest to bardzo ważny element, który pozwala zachować wytrzymałość i świeżość budynku.