Dobry projekt gotowy

Wybór właściwego projektu domu to bardzo ważne zadanie. Dom jednorodzinny powinien być nie tylko spełnieniem naszych marzeń ale i spełniać funkcje praktyczne. Jeszcze kilkanaście lat temu na topie były domy wielopokoleniowe. Kiedy rodzina decydowała się na budowę domu, to bardzo często zakładano, że w budynku będą również dzieci, kiedy już założą własne rodziny.

Ta tendencja była związana z faktem, że młodych ludzi niekiedy po prostu nie było stać na kupno mieszkania lub budowę własnego domu. Dzisiaj sprawę ułatwiają kredyty hipoteczne. Młodzi ludzie, którzy mają stabilną pracę, z powodzeniem mogą pomyśleć o własnym lokum. Niewiele osób po skończeniu studiów wraca do domu rodzinnego. Ponieważ priorytetem jest praca – osiedlają się tam, gdzie ona po prostu jest. Zapuszczają korzenie, kupują mieszkania i coraz częściej decydują się na samodzielny dom jednorodzinny. Każde biuro projektowe białystok jest zadowolone z tego typu tendencji na rynku. W biurach są dostępne projekty gotowe. Architekci przygotowują je ze świadomością, że wiele rodzin z takich projektów będzie korzystało. Z konieczności muszą więc być one typowe, czyli takie które mogą zainteresować wiele rodzin. Nie znaczy, że są to projekty gorsze. Przeciwnie – są starannie przemyślane w najdrobniejszym szczególe a jednocześnie bardzo piękne. Nie wszystkie jednak muszą nam odpowiadać. Każda rodzina musi wybrać taki projekt, który będzie odpowiedzią na ich indywidualne potrzeby. Jeśli nie mamy dzieci i raczej nie będziemy ich mieli, nie musimy budować domu dużego. Jeśli mamy sporą gromadkę, to raczej pamiętajmy o tym, że każdy członek rodziny, zwłaszcza dzieci, powinien mieć samodzielny kąt tylko dla siebie. Ilość łazienek również zależy od ilość członków rodziny ale i od trybu życia jaki prowadzimy.

Osoby prowadzące bogate życie towarzyskie na pewno muszą pomyśleć o dużym salonie, a nawet o pokojach gościnnych. Natomiast rodzina wielopokoleniowa powinna brać pod uwagę również konieczność dostosowania domu do potrzeb osób starszych.