Dobre i sprawdzone rozwiązanie – kuchnia na wymiar

Dobre urządzenie kuchni to bardzo ważna sprawa. Dziś w sklepach, salonach i studiach jest ogromna różnorodność gotowych mebli. Można też zamawiać meble kuchenne na wymiar. To doskonałe rozwiązanie pozwalające idealnie dobrać meble do pomieszczenia.

meble kuchenne na wymiarMożna dobrać kolorystę, wzornictwo i styl. Oprócz tego szafki są często wyposażone w różne ciekawe udogodnienia, które pozwalają je lepiej wykorzystać. Gdy zamawiamy meble kuchenne na wymiar, możemy przedstawić swój projekt lub skorzystać z usług projektanta. Bardzo dużo firm, które robi meble, zatrudnia doskonałych projektantów, którzy robią piękne i funkcjonalne projekty. Projektując meble kuchenne na wymiar biorą oni pod uwagę nie tylko wymiary pomieszczenia kuchennego. Starają się też spełnić wymagania klienta.
Zwykle meble do kuchni składają się z wielu szafek wiszących i stojących. Mają one zwykle szerokość od 10 do 90 cm, a ich głębokość wynosi 50 – 60 cm. Można oczywiście zamówić inne wymiary, tylko należy się zastanowić, czy będzie to wygodne. Przecież po to zamawiamy meble kuchenne na wymiar, aby były wygodne i ergonomiczne. Szafki najczęściej wykonuje się z laminowanej płyty wiórowej, natomiast drzwiczki mogą być z bardzo wielu materiałów, m.in. z litego drewna, szkła, płyty MDF, laminowanych płyt wiórowych, czy nawet ze stali nierdzewnej.
Zamawiając meble kuchenne na wymiar możemy sobie wybrać to rozwiązanie, które będzie nam najlepiej pasować. Kolejnym ważnym elementem są blaty. Tu również jest spory wybór. Pamiętać jednak należy, że blaty będą często narażone na różne czynniki. Zdarza się postawienie na nich gorącego garnka czy krojenie nożem. Dlatego projektując meble kuchenne na wymiar, trzeba wybrać nie tylko ładny, ale i solidny blat.

Musi on być odporny na wysoką temperaturę, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i środki czyszczące. Doskonale sprawdzają się blaty ze specjalnych tworzyw, bardzo wytrzymałych na różne czynniki. Coraz popularniejsze stają się blaty kamienne, które mają nieocenione zalety.