izolacja poddasza

Dlaczego izolacja poddasza jest taka ważna?

W domu jest wiele miejsc, przez które może uciekać ciepło. Szczególnie warto zadbać o to, aby odpowiednio zaizolowane było poddasze. To bowiem tędy ucieka duża ilość ciepła. Poza tym należy zabezpieczyć przed tym zjawiskiem szczególnie drzwi i okna, gdyż poprzez wszelkie nieszczelności może się niestety przedostawać do środka zimno i wilgoć.

Izolacja poddasza dobrze wykonana

izolacja poddaszaMiejsca, przez które szczególnie przedostaje się zimne powietrze, pomoże wykryć na przykład termowizja. Dzięki niej będzie widać, którędy przedostaje się energia cieplna. Wykrycie takich zagrożeń pomoże następnie stwierdzić, jakie środki zastosować. Jeżeli stwierdzono, że trzeba lepiej zaizolować poddasze, warto do tego celu użyć pianki poliuretanowej. Generalnie najwięcej ciepła ucieka właśnie przez dach i przez nieszczelności w okolicach okien i drzwi. To na nie więc trzeba zwrócić uwagę. Izolując poddasze, trzeba zadbać o to, aby wyeliminować mostki termiczne. Trzeba do tego podejść w kompleksowy sposób, izolując najpierw elementy elewacyjne, a następnie uszczelniając inne miejsca. Dodatkowo należy stworzyć szczególną warstwę ochronną przy oknie dachowym. Ma to ogromne znaczenie i wpływa na efekt końcowy.

izolacja poddaszaNa pewno więc całą izolację powinna robić osoba doświadczona. Sprawi to, że klient będzie miał pewność, iż wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Wiadomo, że do wykonania natrysku z pianki poliuretanowej wymagane jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, a także odzieży roboczej. Poza tym osoba musi być przeszkolona, gdyż inaczej wykonanie takiego uszczelniania może być niebezpieczne. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy muszą być zachowane. Na pewno nie każdy może wykonać taką izolację. Dlaczego jest ona tak istotna? Jeśli bowiem nie chcemy płacić wielkich pieniędzy za ogrzewanie, to powinniśmy zadbać o to, aby ciepło nie uciekało przez poddasze. Dzięki temu uda się na pewno zaoszczędzić. Poza tym w domu będzie po prostu przyjemniej. Nie będzie się do środka dostawała nieprzyjemna wilgoć i chłód. Osoby, które będą przeprowadzać natrysk pianką, muszą jednak wiedzieć, w jaki sposób aplikować piankę. Powinny też zdawać sobie sprawę z tego, jak gruba musi być jej warstwa, aby spełniła swoje zadanie.

Poza tym, co już było wspomniane, ważne jest to, aby wyeliminować mostki termiczne. Wówczas izolacja będzie rzeczywiście spełniała swoją funkcję, a koszty jej wykonania szybko mogą się zwrócić. Z pewnością wycena takiego zlecenia będzie kwestią indywidualną. Należy więc skonsultować się z wybraną firmą w tej sprawie, aby ustalić warunki.

Więcej na http://semida.eu