Deski tarasowe Thermory i ich rodzaje

Drewno znajduje wiele zastosowań w szeroko rozumianym budownictwie na różnych jego etapach. Stawia się drewniane fundamenty, buduje domy z drewna i nierzadko elementy wykończenia – na przykład podłogi – również zrobione są z tego materiału. Panele podłogowe to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów wykończenia. Ten zwyczaj przenosi się także poza ściany domów.

Czym wyróżniają się deski Thermory?

Deski drewniane znajdują zastosowanie w budowie tarasów. Są to powierzchnie o wiele bardziej narażone na szkodliwe dla drewna czynniki niż podłoga w środku. Nie oznacza to jednak, że drewniane deski nie nadają się do użytku zewnętrznego. Można je poddać procesowi modyfikacji termicznej, dzięki któremu stają się odporne na biodegradację i uszkodzenia. Powoduje to także zmianę barwy na ciemniejszą, co pozytywnie wpływa na ich wygląd – przypominają szlachetne drewno. Jednym z największych producentów drewna termomodyfikowanego jest firma Thermory. Marka oferuje deski tarasowe, które wyróżniają się nie tylko niezwykłymi właściwościami, ale również są dostępne w różnych wariantach estetycznych. Jedną z kluczowych decyzji, jaką trzeba podjąć, kupując deski do tarasów Thermory, jest wybór między drewnem jesionowym a sosnowym. Różnią się one stopniem twardości, co niewątpliwie stanowi kluczowe kryterium wyboru dla wielu osób.

Warto także wiedzieć, że deski z sosny skandynawskiej, które proponuje firma, przyjmują miodowe odcienie. Jest to zatem wybór dla tych, którzy preferują jaśniejszą kolorystykę. Istnieje również różnica w kwestii wykończenia desek. Dostępny jest wariant olejowany, jednak producent podkreśla, że ten sposób konserwacji pełni tutaj wyłącznie funkcję estetyczną, ponieważ po obróbce termicznej deski nie wymagają takiej pielęgnacji. Jak wiadomo, pod wpływem słońca niektóre materiały zmieniają swoją barwę. Nie inaczej jest z deskami do tarasów. W przypadku drewna Thermory wydaje się to jednak zaletą. Naturalnie zmodyfikowany kolor jest równie zadowalający jak ten oryginalny, a dla niektórych nawet bardziej atrakcyjny. Deski tarasowe są dostępne w wersji gładkiej lub ryflowanej. Wpływa to nie tylko na ich wygląd, ale również na odporność na uszkodzenia. Dla wielu osób istotna może okazać się możliwość montowania desek metodą, dzięki której nie widać łączeń.

Dzięki zróżnicowanej ofercie desek firmy Thermory zainteresowani mogą wybrać materiały według swoich preferencji i przewidywanej intensywności użytkowania. To istotne dla współczesnego użytkownika, który często bierze pod uwagę jednocześnie aspekty estetyczne, jak i praktyczne.