deska tarasowa

Deska tarasowa i wyprawa do sklepu budowlanego

Nigdy nie sądziłam, że wykonywanie tarasu kolo domu może być takie skomplikowane. Wydawało mi się, że to tylko ostatni element podczas budowy domu i już nic mnie w nim nie może zaskoczyć.

Deska tarasowa ma wiele odmian

deska tarasowaJednak myliłam się. Kiedy pojechałam po raz pierwszym do sklepu budowlanego w Poznaniu to myślałam, że od razu wszystko wybiorę na swój taras. Jednak później zobaczyłam ile odmian może mieć deska tarasowa, że są jakieś klasy ścieralności płytek ceramicznych, a jeszcze do tego dochodzi kostka brukowa. Nie wiedziałam, co to jest deska kompozytowa, a opis też mi nic nie mówił. Za pierwszym podejściem nie kupiłam niczego i uznałam, że lepiej wrócić do domu, sprawdzić wszystko i potem zdecydować się na zakupy. Zaczęłam od sprawdzenia jakie są deski tarasowe i jakie są polecane. Wytypowałam wtedy kilka rodzajów drewna, które nadawały się na tarasy, a przy okazji też kolorystycznie mi się podobały. Później sprawdziłam jeszcze deski kompozytowe. One też mi się spodobały. Może nie były aż tak ładne jak deski drewniane, ale za to były bardziej trwałe i łatwiejsze w montażu, niż samo drewno. Sprawdziłam również płytki ceramiczne, ale uznałam, że jednak drewno mi się bardziej podobna. Wróciłam zatem do sklepu i przeglądałam, które deski tarasowe są w obecnie najlepszej cenie i wybrałam jeden model z mojej listy najlepszych desek tarasowych.

Myślę, ze udało mi się dobrze wybrać w sklepie budowlanym. Mój taras wygląda teraz pięknie, i mam nadzieję, że taki też zostanie przynajmniej przez kilka kolejnych lat.