zagłębiarka

Czym cechuje się zagłębiarka TS 75

Pilarka elektryczna stanowi podstawowy rodzaj elektronarzędzia, które powinno znaleźć się w każdym domowym warsztacie czy w garażu. Choć na co dzień nie przeprowadzamy cięć, z pewnością co jakiś czas będą zdarzać się sytuacje, kiedy wymagane będzie szybkie i precyzyjne cięcie.

Właściwości nowoczesnych zagłębiarek

zagłębiarkaWybór narzędzi w profesjonalnych sklepach jest naprawdę szeroki. Jeśli chodzi już o same pilarki elektryczne, znajdziemy tutaj ręczne pilarki, stołowe pilarki, ukośnice, pilarki ramowe, łańcuchowe oraz wyrzynarki. Szczególnym rodzajem elektronarzędzi tego typu jest zagłębiarka. Pozwala ona bowiem na cięcie materiałów każdego rodzaju. Dzięki niej możemy na przykład skrócić płyty warstwowe, które składają się przecież ze stali! Zagłębiarki nie może więc zabraknąć na przykład na placu budowy, na którym wykonujemy stalowe konstrukcje. Dzięki możliwości wymiany tarczy na taką, która nadaje się do cięcia drewna, możemy zastosować pilarkę na przykład do przycinania na długość elementów drewnianych czy drzwi. Za jej pomocą wykonamy też w sposób precyzyjny przekroje wgłębne, ale pod warunkiem, że grubość materiału nie przekroczy 7,5 cm. Te dane dotyczą modelu, jakim jest wytrzymała zagłębiarka festool ts 75, polecana przez profesjonalistów dla profesjonalistów. Chociaż osoby niedoświadczone także bez problemu poradzą sobie z obsługą takiego urządzenia.

zagłębiarkaNic dziwnego, jest ono całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, posiada bowiem specjalne zabezpieczenie przeciwpyłowe oraz wyjątkowo szybki hamulec, który reaguje już w sekundę po włączeniu. W dodatku urządzenie jest idealnie kompatybilne z odkurzaczem mobilnym, posiada bowiem w konstrukcji specjalny zamek bagnetowy, do którego można podłączyć przewód łączący zagłębiarkę właśnie z odkurzaczem. W ten sposób zachowujemy najwyższą czystość w miejscu pracy. Wszystko wskazuje na to, że taka zagłębiarka jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie komfort podczas wykonywania każdego rodzaju zadań. Żadne cięcie nie będzie tutaj problemem. Zwłaszcza że urządzenie opiera swoje działanie na elektronice Multi Material Control. To nowoczesna technologia, dzięki której możliwe jest regulowanie prędkości obrotowej oraz kontrola temperatury silnika. Dzięki temu nie ma żadnej możliwości, że urządzenie przegrzeje się podczas intensywnej pracy.

Wśród zalet wymienia się też często specjalny system Fast Fix, umożliwiający szybką i bezproblemową wymianę tarczy pilarskiej. Podczas tego procesu nie musimy używać nawet żadnych dodatkowych narzędzi. Nic dziwnego, że ten model jest lubiany przez majsterkowiczów.