grzejnik akumulacyjny używany

Czy warto kupić grzejnik akumulacyjny?

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się grzejniki elektryczne akumulacyjne. Bardzo prędko zauważono – i zresztą nie jest to niczym dziwnym – iż jest to rozwiązanie, które przynosi korzyści finansowe. Taki grzejnik bowiem kumuluje energię elektryczną zanim przemieni ją w ciepło i odda do otoczenia.

Zalety grzejników akumulacyjnych

grzejnik akumulacyjny używanySprawia to, że możemy pobierać prąd w nocy lub w godzinach 13-15, czyli wówczas, kiedy sieć energetyczna oferuje tańszą taryfę. To właśnie stąd biorą się oszczędności – że nie pobieramy prądu w jego standardowej cenie, tylko o wiele taniej. W ciągu roku na takim sposobie ogrzewania możemy więc sporo zaoszczędzić. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na zakup grzejnika akumulacyjnego i przeglądamy oferty sklepów, możemy się niemile zdziwić – ich ceną. Są to bowiem urządzenia naprawdę drogie, co ma oczywisty związek z ich wysoką jakością oraz z korzyściami, jakie płyną z ich zastosowania. Oszczędności wynikają bowiem z eksploatacji długoterminowej, od razu ich nie zobaczymy, dlatego niektóre osoby przeraża zakup tak drogiego urządzenia bez możliwości natychmiastowego zobaczenia jego zalet. Ale czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować z grzejnika akumulacyjnego? Nie. Istnieje bowiem także inna opcja. Bardzo często producenci takich grzejników w swoich sklepach oferują nie tylko wyroby nowe, ale także używane.

grzejnik akumulacyjny używanyGrzejniki pochodzące z drugiej ręki są tańsze, ale równie dobrze spełniają swoją rolę. Jeżeli chcemy przekonać się, czy grzejniki akumulacyjne posiadają tyle zalet, na ile wskazują producenci, warto najpierw zakupić grzejnik używany i na jego przykładzie przekonać się, czy będzie nam służył tak, jak tego chcemy. Taki grzejnik akumulacyjny używany jest najczęściej o około połowę tańszy niż nowy wyrób. A posiada tak samo dobre parametry techniczne, jest też zadbany i jego wygląd nie różni się niczym od nowego produktu. W takim razie po co przepłacać? Przed zakupem grzejników używanych wiele osób wstrzymuje jedynie obawa, że okażą się one uszkodzone. To nie jest możliwe, producent przed włączeniem ich do oferty swojego sklepu, sprawdza dokładnie ich stan. Płacimy za produkt w pełni sprawny technicznie, tylko że taki, który już był eksploatowany przez jakiś okres. Nie wpływa to na pogorszenie się jego właściwości, dlatego nasze obawy są bezpodstawne.

W ofertach znajdziemy takie piece statyczne oraz z dynamicznym rozładowaniem. Wybierzmy ten model, który najlepiej nam odpowiada pod każdym względem. Te drugie są oczywiście lepsze, bo dzięki programatorowi temperatury oddają tylko tyle ciepła, aby uzyskać określoną wysokość temperatury w pomieszczeniu.