cyklinowanie podłóg

Cyklinowanie podłóg – jak i gdzie się wykonuje?

Parkiet ma wiele zalet w stosunku do paneli podłogowych. Składa się z mniejszych części, więc łatwiej się go układa, można także łatwiej wymienić poszczególne elementy. Parkiet można układać w drabinkę, jodełkę francuską, czy na cegiełki.

Cyklinowanie podłóg w domu i w biurze

cyklinowanie podłóg Można do tego użyć jednego rodzaju drewna, jak i kilku, dzięki czemu wzór będzie jeszcze bardziej wyrazisty, a podłoga unikatowa. Jednak największą zaletą parkietów jest to, że można je cyklinować, czyli odświeżać. Panele podłogowe są cienkie i zrobione najczęściej ze sklejki. Jeśli się zniszczą to można je tylko wymienić. Natomiast parkiet można odnowić. Profesjonalne cyklinowanie podłóg w Bydgoszczy można przeprowadzić w domach, biurach, czy na halach sportowych, gdzie również często spotyka się deski parkietowe. Nie ma znaczenia jaki obszar trzeba odświeżyć, ani z jakim drewnem czy wzorem mamy do czynienia. Cyklinowanie w gruncie rzeczy zawsze wygląda tak samo. Na początku trzeba usunąć wszystko co znajduje się na podłodze, czyli meble, dywany i inne. Nawet przy cyklinowaniu bezpyłowym zostaje w pomieszczeniu warstewka kurzu, więc im mniej rzeczy będzie w pokoju, tym, szybciej go uprzątniemy po cyklinowaniu.

cyklinowanie podłóg Następnie podłogę warto jest wyczyścić, przynajmniej z większych zabrudzeń. Do cyklinowania używa się specjalistycznej maszyny – cykliniarki. Jest to duże urządzenie które specjalista przesuwa powoli po podłodze, a ono zdziera wierzchnią warstwę lakieru oraz drewna. Jest to bardzo mała warstewka, więc nie ma co się obawiać o zmianę grubości desek parkietowych. W cyklinowaniu chodzi o to, by odsłonić nową, czystą, wolną od uszkodzeń warstwę drewna. W zależności od jego uszkodzenia może to być tylko dziesiąta część milimetra, czy ,,cały” milimetr. Potem parkiet oczyszcza się z pyłu drzewnego. Trzeba to zrobić dokładnie, ponieważ następnym krokiem jest ponowna konserwacja parkietu przy pomocy lakieru, bejcy, czy olejów. Mają one działanie pielęgnacyjne, wnikają w struktur drewna, nadadzą jej blasku i trwałości. Tutaj można także zmienić kolor parkietu, bo do wyboru są nie tylko bezbarwne preparaty, ale także dobrane kolorystycznie do różnych gatunków drewna. W przypadku zmiany koloru z ciemnego na jasny będzie potrzebna dodatkowa warstwa bejcy. Warto zaznaczyć, że cyklinowanie można przeprowadzać kilka razy i to bez szkody dla parkietu.

Koszt takiej usługi jest zdecydowanie niższy, niż koszt wymiany podłogi z paneli, a efekt utrzymywać się będzie bardzo długo. Podsumowując, parkiet ma wiele zalet, a możliwość jego kilkukrotnego odświeżania jest jedną z nich.