ława drewniana

Cechy mebli kolonialnych, indyjskich i loft

Wśród produkowanych taśmowo mebli i gotowych zestawów, podobnych do siebie i nie pozwalających na większą oryginalność, trudno wybrać coś, co nawet mimo upływu lat wciąż będzie robiło wrażenie na odwiedzających i cieszyło oko właścicieli.

Czym się cechują tego typu meble?

ława drewnianaW poszukiwaniu stylu, który nigdy nie straci na znaczeniu i zawsze będzie modny warto sięgnąć po meble lite drewno, które wszędzie prezentują się dobrze, a stylem nawiązują do okresu od końca osiemnastego do początków dwudziestego wieku, ponieważ będą stanowiły znakomitą inwestycję na lata. Takimi meblami są meble indyjskie, kolonialne i loft. Meble kolonialne wywodzą się z kolonii brytyjskich w Azji i Afryce, łącząc w sobie surowość, prostotę i klasykę. Nieco bardziej egzotyczne wrażenie sprawiają meble indyjskie, utrzymane w podobnym stylu. Oba rodzaje łączą gatunki drewna, z których są zwykle wykonane – mahoń, palisander, akcja azjatycka i mango – a także ciemne kolory. Charakterystycznymi meblami dla obu tych stylów są przeszklone biblioteczki, szerokie biurka, komody z mnóstwem szuflad i szufladek, lustra w szerokich, prostych ramach. Lekkości temu ciężkiemu stylowi nadają elementy wykonane z bambusa i rattanu. Choć współcześnie coraz śmielej łączy się ten rodzaj mebli z nowoczesnymi tłami i ozdobami, to zdecydowanie najbardziej klasycznie prezentują się w otoczeniu bieli, beży i kolorów ziemi, w towarzystwie zwiewnych zasłon i firanek oraz egzotycznych ozdób i figurek.

Nieco lżej i bardzie nowocześnie prezentują się meble loft, które charakteryzuje nawiązanie zarówno do wnętrz starych mieszkań, poddaszy i kamienic, jak również silne wpływy industrialne. Przypominają o okresie rewolucji przemysłowej, rozwoju pierwszych fabryk, o portach pełnych statków i towarów ze wszystkich stron świata. Idealnie wpasują się do domu podróżnika i pamiątek z licznych wojaży.

Leave a Comment