balustrady stalowe

Bezpieczne, nowoczesne balustrady stalowe

Balustrady schodowe i balkonowe to ważny element wyposażenia każdego domu. Przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo, uniemożliwiając domownikom upadek z dużych wysokości. Nowoczesne balustrady pełnią również funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrane do elewacji lub wnętrza domu mogą nadać upragnionego charakteru budynkowi, stanowiąc wyrazisty element w pożądanym stylu: nowoczesnym, glamour, retro i wielu innych.

Piękne kute balustrady

 balustrady staloweBalustrady są niezbędnymi elementami schodów i balkonów. Ich obecność jest konieczna zwłaszcza w wysokich miejscach, z których upadek mógłby się skończyć nieszczęśliwie. Balustrady są więc formą zabezpieczenia domowników przed wypadkiem, a przy okazji stanowią niepowtarzalną dekorację domu. Na rynku jest dostępnych wiele różnych typów balustrad, które można dowolnie dostosować do własnych potrzeb oraz stylu panującego w mieszkaniu. Balustrady drewniane doskonale pasują do budynków urządzonych w stylu rustykalnym, klasycznym oraz boho. Należy się jednak zastanowić nad ich praktycznością. Choć wewnątrz budynku drewniane balustrady mogą okazać się trwałe, drewno wystawione na trudne warunki atmosferyczne, deszcz oraz mróz może popękać, a ostatecznie może okazać się niezbyt solidne, a przy tym również niebezpieczne. Drewniane balustrady wymagają więc ciągłej renowacji, aby prawidłowo spełniały swoją funkcję. O wiele lepszym rozwiązaniem są balustrady stalowe. Producentów tworzących nowoczesne balustrady stalowe w małopolskim, śląskim czy warmińsko-mazurskim nie jest ciężko znaleźć. Wśród wielu ofert sprzedawców, można znaleźć balustrady kute, nowoczesne oraz ze stali nierdzewnej. Balustrady kute mogą być bogato zdobione oraz występują w szerokiej gamie barw, przez co pięknie wpasują się w dom utrzymany w stylu glamour oraz retro.

 balustrady staloweBalustrady te zabezpiecza się przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego oraz lakierowania proszkowego. Mogą więc posłużyć przez wiele długich lat. W domach utrzymanych w stylu nowoczesnym lub skandynawskim, najlepszym rozwiązaniem będą balustrady nowoczesne lub wykonane ze stali nierdzewnej. Balustrady nowoczesne charakteryzują dość proste i minimalistyczne wzory, choć na zamówienie można otrzymać również bardziej dekoracyjne modele. Są one zabezpieczane antykorozyjnie w podobny sposób jak balustrady kute. Bardzo dobrym wyborem są również balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, które dzięki wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, są bardzo solidne i trwałe. Wybór balustrady balkonowej i schodowej nie ogranicza się wyłącznie do jej wyglądu, ale również do jej praktyczności. Decydując się więc na konkretny typ balustrady należy mieć na uwadze to, by była przede wszystkim bezpieczna. Poziom bezpieczeństwa zależy również od sposobu montażu.

Firmy zajmujące się produkcją balustrad nierzadko oferują również usługę montażu balustrad na balkonach lub schodach. Choć balustrady są z reguły tworzone tak, by ich zainstalowanie było możliwie jak najłatwiejsze, warto tę usługę zlecić fachowcom, by mieć pewność absolutnego bezpieczeństwa we własnym domu.